Hledám, hledáš, hledáme...

- ČeskoSlovensko miluje ragdolly -

Jsme zaměřeni pouze na ragdolly s průkazem původu, jelikož jen tehdy máte jistotu vzhledu, povahy a zdraví.

- Vzdělávání -

Naším cílem je přiblížit lidem toto nádherné plemeno a současně zvyšovat odbornou znalost široké veřejnosti.

- Ragdoll -

Ragdoll je druhé největší plemeno a jeho název je odvozen od anglických slov „rag“ – hadr a „doll“ – panenka, což specifikuje charakteristický rys tohoto plemene.

  Kdo jsme

  Jsme ti, kteří propadli kouzlu modrých očí a velmi přátelské povaze našich ragdollů. Združujeme nejen chovatele, nýbrž i majitele či fanoušky z celé České i Slovenské republiky.
  kto jsme 2

  Kočičky plemene ragdoll patří mezi jedno z nejoblíbenější plemen na světě. Pokud i Vy jste se do tohoto plemene zamilovali, tak jste na správném místě.

  Ragdoll je klidná, trpělivá a elegantní kočka, která vyniká svou vysokou inteligencí, což mnohým majitelům přináší do života veselé momenty. Díky své mírumilovné povaze jsou skvělými felinoterapeuty, avšak na straně druhé velice špatně snáší samotu a nezájmem svého majitele mohou velmi trpět. Jsou taktéž velmi hraví, rádi aportují různé předměty a svého majitele pronásledují na každém kroku. Někdy jsou s nadsázkou označováni za pejsky v kočičím převleku.

  Ragdoll má širokou škálu barev a variet, tudíž každý zájemce má možnost si vybrat kočičku dle svých představ. Plemeno je označováno jako druhé největší plemeno na světě.

  Naše cíle

  Skupina s názvem „ČeskoSlovensko miluje ragdolly“ byla založena na Facebooku v říjnu 2015 a v současné době má 680 členů. Jsou mezi nimi chovatelé, majitelé ragdollů nebo i ti, kteří ragdolla nikdy neměli, uvažují o jeho koupi nebo se jim jen plemeno líbí.

  Když každý z nás projede třeba právě Facebook, najde tam spoustu skupin, které se kočičkám věnují. Ať už v oblasti osvěty proti množení, podpoře kočičích útulků, prevenci zdraví nebo jsou zaměřeny na konkrétní plemena. Proto si možná položíte otázku: „Proč vznikla naše skupina a v čem jsme jiní?“

  Čti dále

  Historie plemene

  Vznik plemene ragdoll je zahalen tajemstvím. Příběh plemene Ragdoll začíná na počátku 60. let u chovatelky perských koček Ann Baker. Ann žila v městečku Riverside na jihu Kalifornie. Její chovná stanice se jmenovala Raggedy Ann.

  Ann Baker si půjčila kocoura od své sousedky paní Pennels, který měl odznaky totožné jako posvátná birma a zkřížila tohoto kocoura se svou prý tureckou angorou Josephine.


  Čti dále

  ČeskoSlovensko miluje ragdolly

  Máte doma i Vy chlupaté zlobidlo? Chcete se nám s ním pochlubit? Nebo s námi chcete sdílet jeho lotroviny?  Navštivte nás na našem facebooku.

   

   

  Počet členů naší FB skupiny

   

  Počet originálních článků

   

  Užitečné rady

   

  Naši mazlíci

  Proč právě my?

  Na internetu můžete najít spousty stránek, které se ragdollům věnují. My však máme za cíl vytvořit místo, kde budou informace komplexní, přehledně seřazeny a zde publikované odborné články podložené zahraničními zdroji. Nejde nám pouze o shromažďování informací z veřejně dostupných zdrojů. Chceme přinášet věci nové, které nejsou běžnému uživateli internetu dostupné.

   

  Zkušení chovatelé

  Ve skupině se nachází mnoho zkušených chovatelů, kteří se dělí o své dlouholeté zkušenosti.

  Plnohodnotné informace

  Poskytované informace jsou podloženy odbornou literaturou, zahraničními zdroji či studiemi.

  Zajímavosti ze světa ragdollů

  Svět ragdollů je kouzelný a tudíž o zajímavosti týkající se tohoto plemene není nouze.

  Fotografie

  Prezentované fotografie jsou pouze z fotoaparátů našich členů.

  Ragdoll s průkazem původu

  Naše skupina se zaměřuje pouze na ragdolly s průkazem původu, jelikož jen u takového zvířete máte záruku vzhledu a povahy.

  Facebook

  Své fotografie s námi můžete sdílet na Facebooku ve skupině „ČeskoSlovensko miluje ragdolly“.

  Hledáte svého ragdolla?

  Rozhodli jste se pořídit si kočičku plemene ragdoll?  
  Tak v tom případě jste na správném místě. 

   

  Na našem webu se dozvíte nejen to, jaká je historie plemene a jak má správný ragdoll dle standardu vypadat, jaká jsou standardní zbarvení či vady dle standardu, nač si dát při výběru ragdolla pozor, jaké jsou nejčastější nemoci a na jaké by měly být rodiče Vašeho ragdolla testováni. Taktéž  Vám poradíme,  jakou výbavičku si pro nový kotěcí přírůstek připravit, co naopak z domácnosti odstranit, aby jste předešli úrazu a nebo také, co Vás čeká na Vaší první mezinárodní výstavě koček. Současně na našich stránkách najdete ucelený seznam ověřených chovatelských stanic z České i Slovenské republiky.  

  Zaujalo Vás něco z tohoto? Tak neváhejte a začtěte se do našich článků…

  obelix little blessings cita

  Zůstaňte s námi i na facebooku

  facebook